RFIK sprinterne med pangstart på innesesongen: Trym med gull og sølv, og Valentin med to danske U18 rekorder på 60 m

I løpet av de to foregående helger har RFIkerne vært på to stevner: Julestevnet i Bærum Idrettspark og Julestevnet i Nes Arena. På Julestevnet deltok 17 RFIkere og det ble til totalt 9 gullmedaljer og mange perser. På Låvefesten var vi noe færre, men minst like mange på pallen;)
Kjekt å se at det gror og at det virkelig også er gode resultater. Fint også å se mange RFIKere og foreldre samlet på tribunen med RFIK gensere!

Under Julestevnet i Bærum Idrettspark løp Valentin Jensen (17) på ny dansk U18 rekord og Rfik rekord på 60 m i tiden 6.97. Fredag løp en annen 17 årig dansker, Hector Wandt, inn til akkurat samme tid på et stevne i Frankrike. Lørdag stilte Valentin igjen til start på Låvefesten og løp tiden ned til 6.91!

Trym Sortdal Volden (12) vant Julestevnet i foreløpig årsbeste i sin aldersklasse med 8.75 på julestevnet og på Låvefesten ble det ny pers på 60 m til Trym på 8.71 som vant sølv på distansen og også perset voldsomt på 200 m.

Hadde Trym stilt opp på det store Julklappsjakten stevnet i Gøteborg, så hadde 60 m tiden gitt sølv – også der, så dette var en meget bra tid!

Erling Aasheim fulgte opp forrige helg, der han debuterte på 200 m med 26.01 og på 600 m med 1:41.32, med ny pers på 200 på 25.98 og debut på 60 m med 7.97.

Her 200 m mot August fra Tønsberg.

Og pallplass, herlig!

Anna Birgitte Melbye, som vant fire øvelser på julestevnet, vant igjen sine fire øvelser, løp 60 m hekk med 10.06 som er veldig nær persen 10.05.

Anna Birgitte vant også både kule, høyde og lengde. Hun bekrefter at hun er på vei i form etter skade i foten i høsten og nok skal bli klar til norsk  innendørs ungdomsmesterskap i mangekamp i januar.
Øyvor Tingleff og Anna Birgitte Melbye, Ringerike FIK
Øyvor Tingleff og Anna Birgitte Melbye, Ringerike FIK

Øyvor Tingleff perset på julestevnet og igjen påny på Låvefesten i kulestøt med 11.49 og vant sølv begge plasser. Dette bekrefter hennes plass i topp 5 i aldersgruppen.

Mette Elise støtte 10.47 på Julestevnet og vant gull.

Yulieth Hagen var også nær pers på 60 m på begge stevner, men det var i høyde hun gjorde det aller best med ny pers på 1.40 på Julestevnet og vant sølv med 1.35 på Låvefesten.

Oliver Kjos stilte i kulestøt og vant både på Julestevnet og Låvefesten, med nye perser.

Han stilte også på 200 m under julestevnet. Han løp 400 m sammen med Valentin under låvefesten, hvoretter han avsluttet med høyde.

Petrus Egge-Flattum deltok på kule der han vant på Julestevnet og perset stort til 10.60 på Låvefesten og vant en sølvmedalje.

Joseph Monteiro løp inn nye perser under julestevnet:60 på 7.87, han løp 200 m på 26.21 og høyde på 1.55..


Rolf Otto Asbjørsen stilte også opp på sitt livs første friidrettsstevne og fikk seg en tøff 600 m på Julestevnet.

Hos de yngste deltok Hans Melbye på Julestevnet samtidig som vi hadde 4 unge rekrutter med på innestevne for første gang også.
Tuva Bogen i J10 klassen deltok i 6 øvelser på Låvefesten.